Rubrika | Naše téma

Městské bazény se rozrůstají o služby wellness. V Brně chystají sauny, ve Strakonicích vyhřívaný slaný bazén

29. 04. 2019 - Redakce

Čím dál víc obyvatel Česka si v posledních letech dopřává vytříbenou péči o tělo i duši. Vyjít vstříc těmto rostoucím potřebám se snaží relaxační zóny typu wellness zahrnující vířivky či nejrůznější druhy saun, do nichž proudí mimo jiné investice jednotlivých měst. Plány na zkvalitnění služeb mají například České Budějovice, Bruntál či Strakonice. Pozadu nezůstává ani Brno, které rozšiřuje nabídku bazénů Ponávka a Lužánky ve správě společnosti STAREZ – SPORT, a. s.

Zvyšující se poptávku po komplexním servisu uspokojují u bazénů či koupališť doplňkové služby, které klientům umožňují oddech či fyzickou a psychickou očistu. Na tuto poptávku reagují nejen provozovatelé soukromých zařízení, ale i samotná města a městské firmy u svých sportovišť.

„Naší dlouhodobou snahou je vylepšení komfortu našich zákazníků a také zvýšení návštěvnosti jednotlivých středisek. Věříme, že peníze a energie věnované péči o návštěvníky se vrátí, protože rozšíření sortimentu uvítají a budou se k nám rádi vracet. Každý se nechá rád trochu rozmazlovat,“ podotýká Martin Mikš, generální ředitel brněnské společnosti STAREZ – SPORT, a. s.

V bazénu za Lužánkami v Brně se tak příchozí letos dočkají nového wellness, jež by mělo v červnu spustit zkušební provoz a od září fungovat naostro. Celková kapacita nové služby je 56 osob, z čehož 33 lidí pojme finská sauna, dalších 13 BIO sauna a 10 parní sauna. Veškeré zařízení přijde město na 25 milionů korun. „Při tříčtvrtinové obsazenosti saun každý den bude nárůst počtu návštěvníků činit 124 488 lidí za rok. Ale je to skutečně jen odhad,“ informuje Mikš.

Další brněnské sportoviště, bazén Ponávka, nově nabízí parní saunu za 1,5 milionu korun, která pojme až 10 lidí a je v provozu 60 hodin týdně deset měsíců v roce. „Cílem investice do její výstavby bylo především rozšíření služeb a zatraktivnění tohoto střediska. Reagujeme tak na moderní trendy relaxačních zařízení, tedy poskytnout více služeb pod jednou střechou. Hlavním záměrem nebylo navýšit počet návštěvníků,“ sděluje Mikš. I tak se v březnu zvýšila návštěvnost oproti loňskému roku zhruba o čtvrtinu, za celý rok se počítá s růstem pět až deset procent.

Zmíněný trend rozšiřování relaxační nabídky je patrný po celé zemi od Českých Budějovic na jihu Čech po Bruntál ve Slezsku. Ve zmíněných Českých Budějovicích město uvažuje o přestavbě pravého křídla plaveckého stadionu, které přestalo být stoprocentně využito. „Město nyní nechává zpracovat projekt, jenž vedle brouzdaliště a atrakcí pro rodiny s nejmenšími návštěvníky zahrnuje i rozšíření saun s příslušným zázemím. Předpokládané náklady jsou v řádu desítek milionů korun včetně úpravy fasády objektu,“ uvedl Petr Holický, náměstek primátora Českých Budějovic. Stávající sauny českobudějovického městského bazénu ročně navštíví asi 40 tisíc lidí.

V Bruntálu má zase letos začít výstavba saunového světa v rámci zdejšího wellness centra. Půjde o jednu z nejvýznamnějších investic města v tomto roce. Cílem projektu je podstatným způsobem rozšířit nabídku stávajícího wellness centra o saunovou část a související služby zahrnující sauny, masáže, relaxační zóny a odpovídající zázemí.

V jihočeských Strakonicích se místo wellness připravuje rekonstrukce plaveckého stadionu, jejíž součástí bude i vybudování venkovního celoročně vyhřívaného slaného bazénu. „Funkce tohoto bazénu je nejen zdravotní, ale i zábavná. Bude obsahovat prvky typu divoká řeka, vodní stěna, vodní lehátka s lávovými kameny a tak dále,“ řekl Pavel Mareš, ředitel společnosti STARZ spravující městská sportoviště.

Komentovat článek

Astoreo auto - moto baterie bylinky CBA cestovní pojištění cestování dm dm drogerie dm drogerie markt e-shopy ekologie elektronika ENBRA energie finance Gruzie hubnutí informační technologie investice IT léto nemovitosti obchod obuv pneumatiky pojištění povinné ručení počítače připojištění rady recyklace REMA REMA Systém sport stavebnictví tipy TopGis vitamíny volný čas víno zdraví úspory Česko-gruzínská smíšená obchodní komora životní prostředí

Archiv